Aranżacja akademików

Bryła Plus / Aranżacja wnętrz  / Aranżacja apartamentów / Aranżacja akademików

Współczesne akademiki w niczym już nie przypominają zatłoczonych domów akademickich z ubiegłego wieku. To swego rodzaju apartamenty, w których studenci mogą w komfortowych warunkach uczyć się i wypoczywać. W związku z rosnącym rynkiem mieszkań na wynajem należy postarać się, aby akademiki konkurowały z nimi nie tylko ceną, ale także standardem. Podstawowym elementem wyposażenia każdego pokoju w akademiku są oczywiście wygodne tapczany z pojemnikiem na pościel. Oprócz nich ważne jest biurko i dopasowany do niego fotel oraz dodatkowy stolik, przy którym można na przykład spożywać posiłki. Uzupełnieniem każdego pokoju są zazwyczaj szafy i wiszące półki.

W większości pokoi w akademikach funkcjonuje strefa pełniąca funkcję kuchenki. Warto umieścić w niej nie tylko umywalkę i urządzenie, na którym można gotować, ale także lodówkę i kilka wygodnych szafek na produkty spożywcze. Coraz częściej dwa pokoje studenckie tworzą wspólny apartament połączony łazienką. Jest to rozwiązanie konkurencyjne wobec wspólnych toalet i pryszniców. Chcąc odnieść sukces, jakim jest wynajęcie jak największej liczby pokoi, konieczna jest aranżacja akademików pozwalająca studentom poczuć się jak we własnym domu.

Masz pytania? Interesuje Cię całościowe urządzanie akademika?

Jakie meble wybrać do akademika

Oprócz pokoi studenckich, akademik to także przestrzenie wspólne pozwalające na integracje i spędzanie czasu w gronie znajomych. Mogą to być pomieszczenia dawniej noszące miano świetlicy, czyli obszerne pokoje wyposażone w kilka stolików oraz wygodnych krzeseł czy foteli. Warto dodać tam także miękkie kanapy, pufy, a w miarę możliwości nawet hamaki. W ten sposób można stworzyć wygodne miejsce do wspólnego spędzania czasu, podczas gdy pokoje prywatne pozostaną miejscem indywidualnej nauki. Nowoczesne akademiki to obiekty wielofunkcyjne, zaprojektowane tak, aby studenci naprawdę chcieli w nich przebywać, a nie tylko nocować.

Postaw na nowoczesne rozwiązania

Współczesne akademiki to przestrzenie przestronne i dobrze oświetlone, zarówno światłem dziennym, jak i sztucznym. Wykończenie ścian i podłóg zaplanowane jest tak, aby wytrzymały intensywną eksploatację i nadawały się do łatwego czyszczenia. Podobnie, jeśli chodzi o meble biurowe. Mając na względzie dużą rotację osób, trzeba wybierać produkty solidne wykonane z trwałych materiałów, które posłużą bez konieczności wymiany przez co najmniej kilka lat. Warto oczywiście pozostawić nieco pola do popisu studentom i umożliwić im personalizację zajmowanych pokoi, chociażby przez możliwość zawieszania na ścianach prywatnych dekoracji. Zdecydowanie odpowiednie i kompleksowe aranżacje zapewnią dostosowany klimat do potrzeb danej grupy użytkowników, dlatego też projektowanie w sposób przemyślany umożliwia uzyskanie pożądanego efektu.