Aranżacja domu kultury

Bryła Plus / Aranżacja wnętrz  / Aranżacja instytucji / Aranżacja domu kultury
JOK Jarocin_123

Domy kultury to element infrastruktury społeczno-kulturalnej obecnej zarówno w dużych miastach, jak i w małych miasteczkach. To ośrodki pełniące bardzo wiele różnorodnych funkcji, wśród których dominują rozrywkowe, edukacyjne i artystyczne. Wyposażenie domów kultury musi więc pozwolić na prowadzenie wielu różnych aktywności. Najczęściej są one dopasowane do potrzeb społeczności lokalnej. Wśród działań pojawiających się najczęściej w domach kultury znajdziemy seanse filmowe, przedstawienia teatralne czy pokazy umiejętności lokalnych zespołów tanecznych i muzycznych. Dlatego jednym z ważnych elementów wyposażenia domu kultury są sale widowiskowe. Ich najważniejszym elementem są wygodne siedzenia zainstalowane tam na stałe lub rozkładane w zależności od potrzeb.

Masz pytania? Interesuje Cię całościowe urządzanie domu kultury?

Infrastruktura domu kultury

Domy kultury to także przestrzenie warsztatowe i sale ćwiczeń. Aranżacja domu kultury musi uwzględniać także i te potrzeby. W przypadku różnego rodzaju warsztatów malarskich, rysunkowych czy rękodzielniczych ważne są odpowiednio wyposażone miejsca pracy, czyli wygodne stoliki lub sztalugi. Ważnym miejscem jest też przestrzeń do prezentacji wykonanych prac, najczęściej wykorzystuje się w tym celu odpowiednio oświetlony korytarz. Z kolei sale sportowe mogą być wyposażone na przykład w lustra lub w rozkładane maty do ćwiczeń.

Domu kultury to także przestrzenie biurowe, nie można o tym zapominać. Aranżując biuro, należy zapewnić pracownikom meble takie jak ergonomicznie wyprofilowane fotele i wygodne biurka. Ponadto, jak w każdej przestrzeni biurowej, należy wyposażyć ją w niezbędne szafy i szafki na dokumenty.

JOK Jarocin_86