Aranżacja sal konferencyjnych

Bryła Plus / Aranżacja wnętrz  / Aranżacja biur / Aranżacja sal konferencyjnych
sala_konferencyjna_nd

Sala konferencyjna, nawet w małej firmie, to miejsce, o którym nie można zapominać. To tam odbywają się zebrania, szkolenia oraz spotkania z klientami czy rozmowy rekrutacyjne. Warto więc, aby aranżacja sali konferencyjnej była równie ważna, jak urządzenie pozostałych przestrzeni w Twoim biurze. Sala konferencyjna powinna charakteryzować się dużą funkcjonalnością i możliwością szybkiej zmiany aranżacji mebli. W ten sposób będzie można w niej prowadzić zarówno zebrania czy prezentacje, jak i szkolenia czy warsztaty wymagające na przykład pracy w małych grupach.

Jednym z istotnych czynników jest dobór odpowiednich dodatków i kolorów. To dzięki nim możemy wprowadzić miły, sprzyjający skupieniu nastrój. Zbyt krzykliwe barwy lub zbyt dużo dodatków w postaci na przykład awangardowej sztuki może odwracać uwagę i dekoncentrować, zamiast mobilizować do wspólnej pracy. Warto więc postawić na stonowane kolory dobrze sprawdza się na przykład beże, biele i szarości. Funkcje ozdób i dodatków doskonale spełnią żywe rośliny, zwłaszcza duże o szerokich liściach. Ważnym elementem w sali konferencyjnej jest odpowiednie oświetlenie, najlepiej z możliwością regulacji jego natężenia.

Masz pytania? Interesuje Cię całościowe urządzanie sali konferencyjnej?

Meble odpowiednie do sali konferencyjnej

Niezależnie od tego, jak duża jest sala konferencyjna, aranżacja tej przestrzeni sprawi, że będzie ona funkcjonalna i przyjazna dla użytkowników. Najważniejszym elementem pomieszczeń tego typu jest stół konferencyjny ustawiony w centralnym miejscu. W zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć, możesz wybrać stół okrągły lub prostokątny. Jeżeli ważne jest dla Ciebie podkreślenie hierarchii panującej w firmie, to zdecyduj się na mebel prostokątny – szef zajmuje miejsce u jego szczytu. W firmach, gdzie panują relacje partnerskie, warto podkreślić to, ustawiając w sali konferencyjnej stół okrągły. Wielkość stołu zależy oczywiście od przewidywanej maksymalnej liczby osób obecnych na zebraniach.

Wygodne i funkcjonalne meble do sal konferencyjnych

Drugim elementem niezbędnym w sali konferencyjnej są wygodne siedzenia. Krzesła konferencyjne czy fotele biurowe powinny pozwalać na długie zajmowanie pozycji siedzącej bez bólu kręgosłupa. Oprócz standardowych mebli w sali konferencyjnej powinny znaleźć się też sprzęty przydatne podczas prezentacji i szkoleń, czyli duży monitor lub rozwijany ekran oraz urządzenia multimedialne, czyli rzutniki czy projektory. W związku z tym, że podczas zebrań wiele osób używa laptopa, warto zapewnić odpowiednią ilość gniazdek elektrycznych. W miarę możliwości zainstalowanych wprost w stole konferencyjnym.