Aranżacja hotelu

dav

Wnętrza hotelowe muszą zachwycać wyglądem i funkcjonalnością dlatego aranżacja hotelu to poważne wyzwanie. Przed rozpoczęciem urządzania poszczególnych pomieszczeń należy rozważyć na przykład styl, jaki chcemy uzyskać. Pomieszczenia hotelowe muszą być eleganckie, ale jednocześnie przytulne, zachęcające do pobytu w hotelu. Wyposażenie hoteli zależy w dużej mierze od wizji właścicieli, ale także od ich możliwości finansowych i od planowanej grupy docelowej gości. Nieco inaczej projektuje się hotele przeznaczone dla rodzin z dziećmi, a inaczej przestrzenie zaplanowane głównie jako miejsce noclegu dla biznesmenów, czy dla turystów.

Współcześnie istnieje wiele rodzajów hoteli, w związku z tym aranżacja wnętrz hotelowych to naprawdę bardzo szeroka kategoria. Obok hoteli znanych sieci wyposażonych według standardów, coraz bardziej popularne stają się hotele butikowe, w których każdy pokój jest urządzony w zupełnie innym stylu, a także niewielkie hotele rodzinne przeznaczone dla niewielkiej liczby gości. Niezależnie od wielkości obiektu warto postarać się o to, aby był urządzony spójnie.

Masz pytania? Interesuje Cię całościowe urządzanie hotelu?

Jak wybrać odpowiednie meble hotelowe

Wybierając meble do hotelu, należy zwrócić uwagę na wiele różnych rzeczy, z których wygląd wcale nie jest najważniejszy. Eleganckie i stylowe wyposażenie hoteli, meble dywany i oświetlenie mają ogromny wpływ na to, jak goście odbierają hotel, jak się w nim czują. Warto więc zainwestować w produkty wysokiej jakości. Dodatkowo należy pamiętać, że wnętrza hotelowe to miejsca, przez które przewija się wielu gości, w związku z tym wszystkie meble, dywany, a także podłogi i armatura łazienkowa będą wielokrotnie czyszczone. Dlatego dobrze jest wybierać przedmioty, które łatwo utrzymać w czystości.

Pamiętając o dużej rotacji osób, wybierając meble do hoteli, należy zwrócić szczególną uwagę na solidne wykonanie. Dzięki temu będą miały szansę długo służyć, a co za tym idzie, nie będzie trzeba ich często naprawiać czy wymieniać na nowe. Dbając o komfort gości hotelowych, powinno się dążyć do tego, aby wystrój pokoju tworzył spójną całość. Meble dobrze jest zgrać kolorystycznie z kolorami ścian. Wyposażenie pokoi hotelowych musi być przede wszystkim funkcjonalne, dlatego nie powinno znajdować się w nich zbyt dużo mebli. Najważniejszym meblem jest wygodne łóżko wyposażone w komfortowy materac, oprócz niego powinien znaleźć się tam nocny stolik, duża szafa oraz biurko lub stolik z krzesłami.

Hotel to nie tylko pokoje

Pierwszym miejscem, z jakim stykają się goście po przekroczeniu drzwi hotelu, jest recepcja i hotelowe lobby. Jeśli chcesz, aby Twój hotel robił doskonałe wrażenie natychmiast po wejściu, musisz szczególnie zadbać o te przestrzenie. Wyposażenie recepcji hotelowej to wizytówka całego obiektu. To tutaj goście czekają na wypełnienie dokumentów niezbędnych do zameldowania w hotelu lub czekają na taksówkę, warto więc ustawić tu wygodne kanapy lub fotele. Poza tym w sąsiedztwie recepcji często umiejscowione są stojaki z ulotkami reklamowymi oraz bieżąca prasa. Recepcja to także miejsce pracy, nie możesz więc zapomnieć o wyposażeniu jej w ergonomiczne fotele odciążające kręgosłup podczas wielogodzinnego siedzenia.

W wielu hotelach dostępne są także przestrzenie konferencyjne, dlatego w kategorii wyposażenie hoteli można znaleźć także wygodne krzesła, ekrany czy rzutniki oraz inne elementy niezbędne podczas konferencji. W sytuacji, gdy brak jest przestrzeni stricte tego typu, można pokusić się o zaaranżowanie jej w sali restauracyjnej. W związku z tym aranżując restaurację, warto postarać się o to, aby móc bez problemu zmienić ustawienie krzeseł, zamieniając ją w salę o zupełnie innym przeznaczeniu.

Zadbaj o odpowiedni styl

Wyposażenie hoteli pensjonatów to pole do popisu dla architekta wnętrz, im mniejsza jest to przestrzeń, tym wyzwanie większe. Trzeba postarać się o to, aby stworzyć przestrzeń przytulną, elegancką, a do tego funkcjonalną. Meble do hotelu można dobierać tak, aby kojarzyły się na przykład z konkretnym regionem. Dzięki temu można wykorzystać elementy ozdobne kojarzące się na przykład z górami lub nadmorskimi plażami. To wszystko pozwoli na stworzenie rozpoznawalnej marki hotelu.

Podejmując się zadania, jakim jest projektowanie hotelu, warto zadać sobie pytanie o końcowy efekt, jaki chcemy osiągnąć. To zdecydowanie ułatwi podejmowanie poszczególnych decyzji. Wybierając meble hotelowe, można postawić na nowoczesność i wysublimowane, minimalistyczne wnętrza lub wręcz odwrotnie – można zdecydować się na barokowy przepych. Najbezpieczniej chyba zdecydować się na rozwiązania pośrednie wybierając klasyczne meble w stonowanej kolorystyce. To pozwoli na stworzenie wnętrz, które spełnią oczekiwania większości przyszłych gości hotelowych.

O czym jeszcze warto pamiętać, wyposażając hotel

Projektowanie hoteli to możliwość stworzenia niepowtarzalnego miejsca przyciągającego klientów. Musi to być miejsce łączące w sobie wygodę, funkcjonalność i estetykę. Należy zapewnić komfort przyjeżdżającym klientom, jednocześnie zagwarantować pracownikom optymalne warunki pracy. Można to osiągnąć między innymi dzięki wyborowi odpowiednich mebli do wyposażenia pokoju, recepcji i pozostałych ogólnodostępnych części hotelu. Warto pamiętać, aby meble do aranżacji hoteli były wykonane z materiałów najlepszej jakości, bo tylko takie zapewnią długotrwałe użytkowanie i niezmienny stylowy wygląd.