Aranżacja urzędów

Bryła Plus / Aranżacja wnętrz  / Aranżacja instytucji / Aranżacja urzędów
IMG_8655

Urzędy różnego rodzaju to miejsca użyteczności publicznej, dlatego podczas ich wyposażenia należy zachować równowagę pomiędzy funkcjonalnością i estetyką. W związku z tym, że jest to zarówno miejsce pracy, jak i miejsce obsługi petentów ważne jest, aby było ono przyjazne dla obu stron. Aranżacja wnętrz urzędów powinna brać pod uwagę potrzeby pracowników i osób korzystających z usług urzędu. W zależności od rodzaju świadczonych usług można dobrać meble różnego rodzaju. W wielu urzędach funkcjonuje punkt informacyjny, można go wyposażyć w wygodną ladę, przy której udzielane są niezbędne informacje, obok niej warto umieścić stojak z ulotkami informacyjnymi i niezbędnymi formularzami. Obok takiego miejsca najczęściej rozstawia się także wygodne krzesła dla osób czekających na swoją kolejkę. Dla większej wygody petentów można obok nich umieścić wieszaki na ubrania.

Masz pytania? Interesuje Cię całościowe urządzanie urzędu?

Przestrzenie biurowe w urzędzie

Urzędy to głównie przestrzenie biurowe, w związku z tym najważniejszą funkcję pełnią tu biurka i wygodne fotele. W związku z tym, że pracownicy wiele godzin spędzają w pozycji siedzącej, należy zapewnić meble dostosowane do potrzeb poszczególnych pracowników, przy czym kluczowa jest wysokość mebli. W ramach pracy urzędów produkowanych jest wiele różnego rodzaju dokumentów, dlatego na wyposażeniu muszą znaleźć się odpowiednie szafy i szafki, w tym zamykane, przeznaczone na szczególnie ważne dokumenty, pieczątki itp. Meble muszą być wykonane z wytrzymałych materiałów odpornych na przykład na wielokrotne otwieranie i zamykanie. Nie można także zapominać, o tym, że aranżacja wnętrz urzędów powinna być także estetyczna i elegancka.

IMG_8661
IMG_8669-Pano

Pozostałe przestrzenie w urzędzie

Oprócz biur i przestrzeni otwartych dla klientów w urzędach niezbędne są też pomieszczenia, w których można zgromadzić większą grupę osób. Są to różnego rodzaju sale konferencyjne wyposażone zwykle w długi stół i kilkanaście krzeseł. Dodatkowo sala taka powinna mieć zainstalowaną tablicę lub ekran wraz z rzutnikiem multimedialnym. Sala tego typu to wygodne miejsce na zebrania, szkolenia czy warsztaty i prezentacje. Jeszcze jedną przestrzenią obecną w urzędach są tzw. pokoje socjalne, czyli pomieszczenia przeznaczone do przygotowania ciepłych napojów oraz spożywania posiłków. Ważne, aby to pomieszczenie miało odpowiednią ilość szafek, wygodne stoliki i miejsca siedzące. Przestrzeń wypoczynkowa powinna być utrzymana w tonacji pozwalającej na relaks, dodatkowo warto ustawić w niej rośliny wpływające kojąco na wzrok.