Aranżacja biura rachunkowego

Bryła Plus / Aranżacja wnętrz  / Aranżacja biur / Aranżacja biura rachunkowego
biurko w rogu biura

Biuro rachunkowe to jednocześnie miejsce pracy i miejsce, w którym przyjmowani są klienci. Oprócz tego jest to miejsce, w którym przechowywane są różnego rodzaju dokumenty. W związku z tym aranżacja biura rachunkowego polegać powinna na optymalnym połączeniu tych funkcji. Wnętrze biura tego rodzaju powinno budzić zaufanie klientów, w związku z tym podczas jego wyposażenia należy zwrócić uwagę na szereg istotnych elementów.

Jednym z nich jest na przykład dobór odpowiednich kolorów. Jasne, pastelowe barwy oraz kolory kojarzące się z naturą wpływają pozytywnie na odbiór przestrzeni, dlatego dobrze wybierać je zarówno do wykończenia ścian i podłóg, jak i do mebli. Jako dodatki warto wybrać żywe rośliny oraz obrazy lub grafiki.

Masz pytania? Interesuje Cię całościowe urządzanie biura rachunkowego

Meble do biura rachunkowego

Biuro rachunkowe powinno budzić zaufanie, dlatego lepiej zdecydować się na solidne, klasyczne meble niż na bardzo nowoczesne rozwiązania. Klient w trakcie obsługi musi mieć możliwość wygodnego siedzenia, dlatego nie można oszczędzać, wybierając fotele czy krzesła dla klientów. Należy zdecydować się na modele, które pozwolą na komfortowe zajęcie miejsca. W każdym biurze rachunkowym warto wygospodarować przestrzeń, w której klienci będą oczekiwali na swoją kolej. Ustaw w niej wygodne fotele lub kanapy i stolik kawowy, możesz też umieścić tam wieszak na ubrania oraz dystrybutor wody mineralnej.

Obok mebli przeznaczonych dla klientów biura rachunkowego należy zatroszczyć się o odpowiednie wyposażenie zapewniające komfortowe warunki pracy. W pierwszej kolejności należy dokonać wyboru odpowiedniego biurka – dopasowanego do wzrostu pracownika. W przypadku biura rachunkowego warto wybierać biurka wyposażone w nadstawki z dodatkowymi półkami, co umożliwi wygodne rozlokowanie różnego rodzaju formularzy potrzebnych podczas obsługiwania interesantów. Dobrze sprawdzą się biurka biurowe na tyle duże, że podczas rozmowy z interesantem można swobodnie odsunąć się zza monitora i rozmawiać, patrząc wprost na niego.

biuro_rachunkowe

Pozostałe meble do biura

Nieodłącznym elementem każdego biurka musi być wygodny fotel. Aby zapewnić maksymalną wygodę, dobrze wybierać modele nie tylko z możliwością regulacji wysokości siedziska, ale takie, w których dodatkowo można dowolnie ustawiać kąt nachylenia oparcia. Kolejnym elementem niezbędnym w każdym biurze rachunkowym są różnego rodzaju szafy na dokumenty. Najlepszym wyborem są regały z otwartymi półkami, będzie można na nich ustawić segregatory, po które sięga się wielokrotnie w ciągu dnia. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w szafki zamykane, w nich znajdą się dokumenty, które mają specjalny status, a także archiwum, czyli dokumenty, które prawo nakazuje przechowywać przez kilka kolejnych lat.