Aranżacja pensjonatów

Bryła Plus / Aranżacja wnętrz  / Aranżacja apartamentów / Aranżacja pensjonatów
pensjonat_a

Pensjonaty cieszą się równie dużym zainteresowaniem klientów, jak hotele, zwłaszcza że coraz częściej nie ustępują im jakością wyposażenia i oferowanych usług. Pensjonaty różnią się od hoteli głównie tym, że są mniejsze, zwykle tańsze i nie świadczą aż tak wielu różnorodnych usług, jakie można znaleźć w dużych hotelach. Zwykle są to miejsca kojarzące się ze spokojem i przytulną, rodzinną wręcz atmosferą. Wiąże się to z mniejszą niż w hotelu liczbą gości i położeniem w spokojnym miejscu, czasem na uboczu. Jednak nie oznacza to, że pensjonaty są gorszą kategorią miejsc wypoczynkowych. Wyposażenie pensjonatów spełnia równie wyśrubowane wymagania tak samo jak klasyczne hotele.

Pokoje czy apartamenty w pensjonacie wyposażone są w meble zapewniające nie tylko wygodny sen, ale w ogóle relaks i odpoczynek. Najważniejszym meblem jest komfortowe łóżko lub łóżka odpowiedniej wielkości. Oprócz nich w pokoju powinny znaleźć się stoliki nocne, stolik kawowy lub biurko oraz krzesła, lub fotele pozwalające na wygodny odpoczynek, lub pracę przy biurku. Niezbędna jest także szafa, w której można umieścić ubrania. Ważnym elementem każdego pokoju jest odpowiednie oświetlenie pozwalające na przykład czytać w łóżku przed snem lub pracować z komputerem.

Masz pytania? Interesuje Cię całościowe urządzanie wnętrza pensjonatu?

Jakie meble wybrać do pensjonatu?

W zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć, możesz postawić na minimalizm, wybierając nowoczesne, oszczędne w formie meble, lub możesz zdecydować się na klasyczne meble tworzące przytulną, domową atmosferę. Podczas urządzania pensjonatu warto wybrać gamę kolorów, która będzie powtarzała się w całym obiekcie. W ten sposób stworzymy spójną całość przekładającą się na unikalny charakter Twojego pensjonatu. Planując wyposażenie obiektu, warto zwrócić uwagę na fakt, iż stanowi częste miejsce wyboru przez rodziny z dziećmi.

Stwórz przestrzeń przyjazną dla każdego

Pensjonat to także serwowanie posiłków, musimy więc pamiętać o wyposażeniu części restauracyjnej. Wygodne, co najmniej czteroosobowe stoliki i krzesła to podstawowe elementy wyposażenia jadalni w pensjonacie. Oprócz nich warto zaopatrzyć się w funkcjonalne lady, na których rozstawione są produkty spożywcze w trakcie śniadania. Jeśli zakładasz dodatkowo serwowanie kawy i alkoholu, to warto kupić solidny bar, który będzie stanowił stylowy dodatek do jadalni.

Podczas aranżacji przestrzeni wspólnych w pensjonacie warto także wydzielić fragment przeznaczony dla małych dzieci. Powierzchnię zaaranżowaną pod kątem potrzeb dzieci docenią zarówno maluszki, jak i ich rodzice.

pensjonat_b